ogólne młodzieżowe specjalistyczne egzaminacyjne
Zarezerwuj kurs »

Kursy językowe za granicą

Humboldt-Institut e.V., Ratzenried

Szkoła niemieckiego Humboldt Institut

Oddział Humboldt Institut w Ratzenried to elitarna szkoła językowa specjalizująca się w kursach niemieckiego dla dorosłych. Zajęcia prowadzone są na bardzo wysokim poziomie, zaś liczba osób w grupie nie przekracza dziesięciu.
Szkoła mieści się w imponującym barokowym zamku otoczonym niewielkim ogrodem. Lekcje odbywają się w stylowych, pięknie umeblowanych salach, wyposażonych w niezbędne pomoce naukowe. Studenci zakwaterowani są na terenie zamku i tam też znajduje się przestronna jadalnia, gdzie spotykają się z lektorami na posiłkach. Uczestnicy kursów mogą również korzystać z obszernej biblioteki oraz salonu telewizyjnego będącego zarazem ulubionym miejscem spotkań.
Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowany zespół lektorów, dla których niemiecki jest językiem ojczystym. Stosowane przez nich metody bazują na technice komunikacyjnej, wzbogaconej najskuteczniejszymi elementami innych metod.
Jako uzupełnienie kursów szkoła proponuje cały szereg zajęć sportowych oraz całodzienne wycieczki do ciekawych miejsc zarówno w Niemczech, jak i Szwajcarii.

Akredytacje
Rok założenia1977
Wielkość szkołyLiczba studentów latem: 40
Liczba studentów w zimie: 20
Narodowość studentówPolska: 5%, Hiszpania i Ameryka Łacińska: 11%, Europa Wschodnia: 11%, Niemcy, Austria, Szwajcaria: 10%, Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia: 6%,
Wyposażenie szkoły
Język personelu

Kursy niemieckiego w szkole Humboldt Institut

Zakwaterowanie dostępne w Humboldt Institut

hotel

To opcja dla najbardziej wymagających klientów, oczekujących od zakwaterowania pełnej niezależności, komfortu oraz atrakcyjnej lokalizacji. W naszej ofercie mamy zarówno małe, kameralne pensjonaty, jak i nowoczesne luksusowe hotele.

Opcja 1: Guest House
Wielkość pokoju1–2 osobowy
WyżywienieFB
Łazienkatak
Internetnie
Czas dojścia do szkoły0 min.
Czas dojazdu do szkoły0 min.

rezydencja

dla dzieci

Opcja 1: Castle Residence
Wielkość pokoju1–2 osobowy
WyżywienieFB
Łazienkatak
Internetnie
Czas dojścia do szkoły0 min.
Czas dojazdu do szkoły0 min.

rodzina

Ze względów językowych jest to najbardziej polecana przez nas forma zakwaterowania. Mieszkając w rodzinie można w praktyce doskonalić język po zajęciach oraz bliżej poznać miejscowe zwyczaje, kulturę oraz styl życia mieszkańców. Wszystkie rodziny są starannie wybierane pod kątem osobowości ich członków oraz regularnie kontrolowane tak, aby zapewnić wysoki standard zakwaterowania.

Opcja 1: Host Family
Wielkość pokoju1–2 osobowy
WyżywienieFB
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły5 min.
Czas dojazdu do szkoły0 min.

Transfery

Proponujemy studentom odbiór z lotniska po przylocie na kurs oraz dowóz na lotnisko po zakończeniu kursu. Dostępne są następujące opcje:

lotniskotamz powrotemtam i z powrotem
Zurich-Klofen90 EUR90 EUR180 EUR
Munich Airport110 EUR110 EUR220 EUR

Program pozalekcyjny w szkole językowej Humboldt Institut

Ratzenried

Niewielkie miasteczko leżące w regionie Allgaü u stóp Alp, nieco na uboczu od głównych szlaków komunikacyjnych południowych Niemiec. Oddalone około dwóch godzin jazdy od Monachium oferuje wymarzone warunki do odpoczynku od wielkomiejskiego gwaru. Blisko stąd do historycznych miast Wangen i Isny, a także do słynnych królewskich zamków w Neuschwanstein i Linderhof. Samo miasteczko liczące zaledwie ok. 1000 mieszkańców jest oazą spokoju i doskonałym miejscem na wypoczynek dla osób lubiących podziwiać górskie krajobrazy i kontemplować piękno przyrody. Życie toczy się tutaj swoim niespiesznym rytmem, a turyści mogą rozkoszować się sielską atmosferą. Centralnym punktem Ratzenried jest górujący nad okolicą urokliwy piętnastowieczny zameczek nadający mu nieco tajemniczy charakter. Wokół miasteczka można znaleźć przepiękne tereny do spacerów i wypraw rowerowych, zimą natomiast warto spróbować narciarstwa biegowego na jednej z licznych nartostrad. W niespełna pół godziny można dostać się nad malownicze Jezioro Bodeńskie - ulubione miejsce wakacyjnych wypraw mieszkańcow południowych landów. Zwolennicy "białego szaleństwa" w alpejskim stylu także będą zadowoleni, gdyż wystarczy kilkadziesiąt minut podróży samochodem, by znaleźć się na doskonale przygotowanych dla narciarzy stokach bawarskich Alp.

zobacz wszystkie szkoły niemieckiego w Ratzenried »