ogólne młodzieżowe specjalistyczne egzaminacyjne
Zarezerwuj kurs »

Kursy językowe za granicą

CLIC, Sewilla

Szkoła hiszpańskiego CLIC

CLIC zlokalizowana jest w centrum historycznej części miasta, niedaleko od słynnej katedry oraz pałaców królewskich - Alcazares Reales.
Siedziba szkoły to typowa dla Sewilli kamienica z pełnym światła i roślinności wewnętrznym patio. Klimatyzowane sale są komfortowo urządzone i wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe. Studenci mają do dyspozycji pokój do nauki indywidualnej, pracownię komputerową z dostępem do Internetu oraz salę konferencyjną. Obszerna biblioteka szkolna poza słownikami, podręcznikami, zbiorami ćwiczeń i literaturą oferuje także kasety audio i wideo, przy pomocy których kursanci mogą samodzielnie doskonalić umiejętność rozumienia ze słuchu. W wolnych chwilach studenci chętnie spotykają się na rozmowy w zacienionym patio, a spragnieni słońca na przestronnym tarasie dachowym z małym basenem.
CLIC zatrudnia jedynie wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych lektorów, dla których hiszpański jest językiem ojczystym. Są to osoby pełne zapału, które potrafią stworzyć przyjazną, partnerską atmosferę niezbędną do efektywnej nauki. Zajęcia prowadzone są w małych, międzynarodowych grupach, dzięki czemu nauka jest przyjemna i owocna, zaś relacje między lektorem i studentami stają się bardziej bezpośrednie. Od samego początku wszystkie zajęcia prowadzone są wyłącznie po hiszpańsku.
Szkoła dba o to, aby słuchacze możliwie mocno integrowali się z całym hiszpańskim otoczeniem, zarówno podczas zajęć, jak i w czasie wolnym, gdyż tylko dzięki temu kurs językowy może być naprawdę skuteczny. W ramach zajęć dodatkowych studenci mogą uczestniczyć w zwiedzaniu miasta, wspólnych wyjściach do barów na tapas, pokazach flamenco, a także oglądać na żywo walki byków i poznawać okolicę w ramach weekendowych wycieczek.

AkredytacjeEQUALS, International House, Instituto Cervantes, CEELE,
Rok założenia1983
Wielkość szkołyLiczba studentów latem: 200
Liczba studentów w zimie: 150
Narodowość studentówPolska: 3%, Niemcy, Austria, Szwajcaria: 25%, Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia: 20%, Hiszpania i Ameryka Łacińska: 3%, Europa Wschodnia: 3%,
Wyposażenie szkołybiblioteka, Internet in the school, language learning computer room, self access facilities, cafe, Salon studencki bez TV, Mini market / snack bar, Ogród, Basen na świeżym powietrzu, Other,
Dni wolne2014-01-01, 2014-01-02, 2014-01-03, 2014-01-04, 2014-01-05, 2014-01-06,
Język personeluEnglish, German, Spanish, French,

Kursy hiszpańskiego w szkole CLIC

Zakwaterowanie dostępne w CLIC

mieszkanie

Dla osób ceniących sobie swobodę i niezależność proponujemy wspólne mieszkanie z innymi studentami w dzielonym mieszkaniu. Ta forma zakwaterowania daje możliwość poznania ludzi z różnych zakątków świata oraz wiele okazji do spotkań i rozmów, a tym samym doskonalenia poznawanego języka. Zwykle w mieszkaniu znajduje się kilka pokoi, które mają wspólną kuchnię i łazienkę.

Opcja 1: Shared Flat with Spandiars
Wielkość pokoju1 osobowy
WyżywienieBO
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły0 min.
Czas dojazdu do szkoły0 min.

rezydencja

dla dzieci

Opcja 1: CLIC students Residence Halls
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBO
Łazienkatak
Internetnie
Czas dojścia do szkoły10 min.
Czas dojazdu do szkoły0 min.

rodzina

Ze względów językowych jest to najbardziej polecana przez nas forma zakwaterowania. Mieszkając w rodzinie można w praktyce doskonalić język po zajęciach oraz bliżej poznać miejscowe zwyczaje, kulturę oraz styl życia mieszkańców. Wszystkie rodziny są starannie wybierane pod kątem osobowości ich członków oraz regularnie kontrolowane tak, aby zapewnić wysoki standard zakwaterowania.

Opcja 1: Host Family
Wielkość pokoju1 osobowy
WyżywienieHB, BB
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły15 min.
Czas dojazdu do szkoły0 min.

Transfery

Proponujemy studentom odbiór z lotniska po przylocie na kurs oraz dowóz na lotnisko po zakończeniu kursu. Dostępne są następujące opcje:

lotniskotamz powrotemtam i z powrotem
Seville46 EUR46 EUR92 EUR

Program pozalekcyjny w szkole językowej CLIC

Sewilla

Gorący klimat oraz temperament mieszkańców w połączeniu z mnogością zabytków i bogactwem wydarzeń kulturalnych sprawiają, że Sewilla na długo pozostaje w pamięci przybywających tu gości. Lista atrakcji zdaje się nie mieć końca: orientalna Złota Wieża przeglądająca się w szeroko rozlanej rzece Guadalquivir, kamienne budynki żydowskiej dzielnicy Barrio Santa Cruz, dominująca nad miastem katedra z wieżą będącą za czasów muzułmańskich minaretem, pełne orientalnego splendoru Alcazares Reales czy wreszcie elegancka Plaza de Espana, gdzie barwne azulejos przedstawiają najważniejsze miasta Hiszpanii, a pośrodku malownicze fontanny chłodzą rozgrzane powietrze. Spacerując wzdłuż wąskich, brukowanych uliczek trudno się oprzeć magii miasta, w którym nieustannie słychać wystukiwane obcasami rytmy flamenco, a z Plaza de Toros późnym wieczorem dochodzą dźwięki paso doble i pełne emocji okrzyki wielbicieli corridy.

zobacz wszystkie szkoły hiszpańskiego w Sewilla »

CLIC – zdjęcia