ogólne młodzieżowe specjalistyczne egzaminacyjne
Zarezerwuj kurs »

Kursy językowe za granicą

Scuola Leonardo, Siena

Szkoła włoskiego Scuola Leonardo

Szkoła mieści się w średniowiecznej części miasta, w pięknej zabytkowej kamienicy. To położenie daje niepowtarzalną okazję nauki włoskiego
w otoczeniu wspaniałych historycznych budynków, muzeów i galerii. Nietrudno też tu obserwować codzienne życie Włochów, którzy godzinami przesiadują w lokalnych kawiarenkach i tawernach.
Wnętrze szkoły zapewnia komfortowe warunki do nauki – sale lekcyjne są przestronne i dobrze wyposażone. Ulubionym miejscem spotkań studentów
jest obszerny taras – idealny zarówno do prowadzenia rozmów, jak i do odpoczynku. Dodatkowo panująca w szkole kameralna atmosfera sprawia, że studenci czują się tutaj jak w domu.
Zajęcia prowadzą młodzi i entuzjastyczni, lecz równocześnie doświadczeni lektorzy. Metody nauczania koncentrują się na rozwijaniu praktycznych umiejętności językowych – komunikacji, rozumienia ze słuchu i wyrażania własnych opinii. Odtwarzanie na zajęciach realnych scen z codziennego życia błyskawicznie buduje w studentach pewność siebie w posługiwaniu się językiem włoskim.
Istotną częścią kursów są zajęcia dodatkowe, które umożliwiają dalsze doskonalenie języka włoskiego w praktyce oraz bliższe poznanie wspaniałej kultury, sztuki i tradycji Włoch.

AkredytacjeALTO, ASILS, Italian Ministry of Education, other,
Rok założenia1991
Wielkość szkołyLiczba studentów latem: 22
Liczba studentów w zimie: 26
Narodowość studentówPolska: 1%, Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia: 38%, Niemcy, Austria, Szwajcaria: 25%, Hiszpania i Ameryka Łacińska: 5%, Europa Wschodnia: 2%,
Wyposażenie szkołyInternet in the school, self access facilities,
Dni wolne2014-01-01, 2014-01-02, 2014-01-03, 2014-01-04, 2014-01-05, 2014-01-06, 2014-04-21, 2014-04-25, 2014-05-01, 2014-06-02, 2014-08-15, 2014-11-01, 2014-12-08,
Język personeluEnglish, Italian,

Kursy włoskiego w szkole Scuola Leonardo

włoski ogólny [LES-G]

Ten rodzaj kursu językowego prowadzony jest na wszystkich poziomach zaawansowania. Przed rozpoczęciem kursu określany jest poziom znajomości języka poprzez testu i rozmowę z lektorem. Na tej podstawie uczestnik kursu kwalifikowany jest do grupy o odpowiednim poziomie znajomości języka.
Celem kursu jest budowanie umiejętności… zobacz więcej »

Wielkość grupdo 8 osób
Wiek uczestników16+
Poziom zaawansowaniaA0–C2
Długość1–48 tygodni
Rozpoczęcie kursudowolny poniedziałek
2 tyg.3 tyg.4 tyg.6 tyg.8 tyg.10 tyg.12 tyg.waluta
kurs (20 godz./tyg.)430610790970127015701750EUR
zobacz szczegóły kursu »szczegółowy cennik »zarezerwuj ten kurs

Zakwaterowanie dostępne w Scuola Leonardo

rodzina

Ze względów językowych jest to najbardziej polecana przez nas forma zakwaterowania. Mieszkając w rodzinie można w praktyce doskonalić język po zajęciach oraz bliżej poznać miejscowe zwyczaje, kulturę oraz styl życia mieszkańców. Wszystkie rodziny są starannie wybierane pod kątem osobowości ich członków oraz regularnie kontrolowane tak, aby zapewnić wysoki standard zakwaterowania.

Opcja 1: Family
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBB, HB
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły20 min.
Czas dojazdu do szkoły20 min.

mieszkanie

Dla osób ceniących sobie swobodę i niezależność proponujemy wspólne mieszkanie z innymi studentami w dzielonym mieszkaniu. Ta forma zakwaterowania daje możliwość poznania ludzi z różnych zakątków świata oraz wiele okazji do spotkań i rozmów, a tym samym doskonalenia poznawanego języka. Zwykle w mieszkaniu znajduje się kilka pokoi, które mają wspólną kuchnię i łazienkę.

Opcja 1: Apartment Standard
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBO
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły20 min.
Czas dojazdu do szkoły20 min.

Transfery

Proponujemy studentom odbiór z lotniska po przylocie na kurs oraz dowóz na lotnisko po zakończeniu kursu. Dostępne są następujące opcje:

lotniskotamz powrotemtam i z powrotem
Florence Amerigo Vespucci Airport200 EUR200 EUR400 EUR

Program pozalekcyjny w szkole językowej Scuola Leonardo

Siena

Mało które zawody budzą tyle emocji, co odbywające się w Sienie wyścigi konne - Palio di Siena. Gdy na wspaniały rynek miasta Piazza del Campo, wśród dźwięku trąbek, wjeżdżają przystrojone we flagi poszczególnych dzielnic konie z jeźdźcami wydaje się, że czas cofnął się do epoki średniowiecza. Potem następuje kilkuminutowa gonitwa, po czym całe miasto świętuje do białego rana. Choć ktoś może powiedzieć, że Palio di Siena jest tylko raz do roku, to przecież niewątpliwie to wspaniałe widowisko oddaje charakter tego szczególnego miasta. Bogate zabytki architektury i sztuki, piękne położenie pośród łagodnych toskańskich wzgórz, doskonałe restauracje i lokalne wina z pewnością zadowolą każdego, niezależnie od gustów.

zobacz wszystkie szkoły włoskiego w Siena »

Scuola Leonardo – zdjęcia