ogólne młodzieżowe specjalistyczne egzaminacyjne
Zarezerwuj kurs »

Kursy językowe za granicą

Jak wybrać kurs

Gdzie jechać?

kraj

Kurs językowy za granicą to znacznie więcej niż nauka języka podczas za jęć. To również niezapomniany czas poznawania fascynujących miejsc, ludzi, ich tradycji i kultury. W przypadku kursu włoskiego, wybór Włoch jest zupełnie naturalny. Natomiast planując naukę innych języków warto także rozważyć bardziej „egzotyczne” kraje na innych kontynentach, w których nauka może stać się także źródłem bogatych wrażeń i nowych doświadczeń, zupełnie innych niż dostępne są na miejscu w Europie. Nauka hiszpańskiego na Kubie, w Meksyku lub w Peru, francuskiego w francuskojęzycznym Montrealu w Kanadzie lub angielskiego w Australii, Nowej Zelandii lub w RPA to szansa na wielką życiową przygodę!

miasto

Londyn, Berlin, Rzym, Paryż, Madryt to z pewnością fascynujące miejsca, które wydają się być idealnymi miejscami do nauki języka. Owszem dla wielu studentów jest to trafny wybór. Warto jednak pamiętać, że szereg mniejszych miast, które często leżą w niewielkiej odległości od tych miejsc, daje okazję lepszego poznania kraju i jego mieszkańców niż wielomilionowe, pełne obcokrajowców metropolie.

szkoła

Lokalizacja szkoły w centrum duże go miasta daje szansę bycia blisko wszelkich atrakcji oferowanych przez to miasto, lecz z drugiej strony często wymaga długich dojazdów z miejsca zakwaterowania, co wiąże się także z dodatkowymi kosztami. Mała szkoła może być idealna dla osoby lubiącej kameralną, rodzinną atmosferę, lecz dla innych lepszym wyborem będzie duża szkoła gdzie można spotkać więcej studentów z całego świata.

Jaki kurs?

rodzaj

Najpopularniejszym rodzajem kursów są kursy grupowe języka ogólnego. Rozwijają one przede wszystkim umiejętności komunikacyjne potrzebne w codziennych kontaktach z językiem. Bardzo dobre efekty daje także połączenie takiego kursu z zajęciami indywidualnymi. Druga popularna kategoria kursów – kursy egzaminacyjne – jest wybiera na przez osoby, które z racji pracy lub planowanych studiów za granicą potrzebują potwierdzić swoją znajomość języka jednym z uznanych na świecie certyfikatów

intensywność

Intensywność kursu powinna być tak dobrana, aby czas pobytu na kursie był optymalnie wykorzystany. Należy pamiętać, że w trakcie kursu nauka odbywa się nie tylko podczas za jęć, lecz w równym stopniu na ulicy, w sklepie, pubie, teatrze czy na dyskotece. Dlatego warto wybrać taką opcję, aby mieć czas na praktyczne doskonalenie i utrwalenie wiedzy zdobytej w czasie lekcji. W przypadku kursów dłuższych – 4 tygodnie i więcej, 20 godzin lekcyjnych po winno być wystarczające, dla kursów krótszych warto rozważyć zajęcia bardziej intensywne.

długość

Każdy, nawet 2-, 3-tygodniowy kurs w istotnym stopniu pozwala poprawić umiejętności komunikacyjne oraz udoskonalić znajomość języka. Jednak że zdecydowanie najlepsze efekty przynoszą kursy dłuższe 6-, 8-tygodniowe, które pozwala ją w pełni się zintegrować z obcojęzycznym otoczeniem i chłonąć język i kulturę danego kraju. Wyjazdy półroczne i dłuższe zwykle pozwalają rozwiązać kwestię nauki języka na całe życie. Warto pamiętać także, że kursy dłuższe dostępne są na ogół w bardzo dobrych cenach i dodatkowo mniejszy udział w kosztach mają opłaty związane z podróżą.