ogólne młodzieżowe specjalistyczne egzaminacyjne
Zarezerwuj kurs »

Kursy językowe za granicą

did deutsch-institut, Berlin

Szkoła niemieckiego did deutsch-institut

Oddział did institut Berlin mieści się w centrum historycznej części miasta. Szkoła zajmuje dwa piętra nowoczesnego budynku biurowego położonego przy bocznej uliczce, dzięki czemu brak tu zgiełku i hałasu charakterystycznego dla centrum Berlina. Zajęcia odbywają się w jasnych, wygodnych i bardzo dobrze wyposażonych salach lekcyjnych. Studenci mają do dyspozycji obszerny salon studencki, bibliotekę, pracownię komputerową z dostępem do Internetu oraz centrum nauki indywidualnej, gdzie można samodzielnie doskonalić język. Ulubionym miejscem spotkań studentów jest również taras dachowy oraz niewielki ogród.
Wszyscy lektorzy uczący w did institut Berlin to osoby dynamiczne, pełne entuzjazmu, potrafiące stworzyć przyjazną atmosferę na zajęciach, która zachęca każdego studenta do aktywnego uczestnictwa w lekcjach i wypowiadania swoich opinii. Szkoła wypracowała własne metody nauczania pozwalające na równoczesne doskonalenie wszystkich umiejętności językowych ze szczególnym naciskiem na komunikację.
Uzupełnieniem nauki w did institut Berlin jest program zajęć pozalekcyjnych, który pozwala studentom na nawiązanie bliższych międzynarodowych znajomości oraz poznanie kultury i tradycji Niemiec.

AkredytacjeEQUALS,
Rok założenia1991
Wielkość szkołyLiczba studentów latem: 180
Liczba studentów w zimie: 100
Narodowość studentówPolska: 3%, Hiszpania i Ameryka Łacińska: 37%, Niemcy, Austria, Szwajcaria: 20%, Europa Wschodnia: 15%, Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia: 13%,
Wyposażenie szkoły
Język personelu

Kursy niemieckiego w szkole did deutsch-institut

Zakwaterowanie dostępne w did deutsch-institut

hotel

To opcja dla najbardziej wymagających klientów, oczekujących od zakwaterowania pełnej niezależności, komfortu oraz atrakcyjnej lokalizacji. W naszej ofercie mamy zarówno małe, kameralne pensjonaty, jak i nowoczesne luksusowe hotele.

Opcja 1: Youth Hotel (Standard)
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBB
Łazienkatak
Internettak
Czas dojścia do szkoły20 min.
Czas dojazdu do szkoły10 min.
Opcja 2: Youth Hotel (Budget)
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBO
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły55 min.
Czas dojazdu do szkoły25 min.
Opcja 3: Youth Hotel (Superior)
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBB
Łazienkatak
Internettak
Czas dojścia do szkoły20 min.
Czas dojazdu do szkoły10 min.

mieszkanie

Dla osób ceniących sobie swobodę i niezależność proponujemy wspólne mieszkanie z innymi studentami w dzielonym mieszkaniu. Ta forma zakwaterowania daje możliwość poznania ludzi z różnych zakątków świata oraz wiele okazji do spotkań i rozmów, a tym samym doskonalenia poznawanego języka. Zwykle w mieszkaniu znajduje się kilka pokoi, które mają wspólną kuchnię i łazienkę.

Opcja 1: Private Room
Wielkość pokoju1 osobowy
WyżywienieBO
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły30 min.
Czas dojazdu do szkoły30 min.

rodzina

Ze względów językowych jest to najbardziej polecana przez nas forma zakwaterowania. Mieszkając w rodzinie można w praktyce doskonalić język po zajęciach oraz bliżej poznać miejscowe zwyczaje, kulturę oraz styl życia mieszkańców. Wszystkie rodziny są starannie wybierane pod kątem osobowości ich członków oraz regularnie kontrolowane tak, aby zapewnić wysoki standard zakwaterowania.

Opcja 1: Host Family
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBB, HB
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły40 min.
Czas dojazdu do szkoły30 min.

Transfery

Proponujemy studentom odbiór z lotniska po przylocie na kurs oraz dowóz na lotnisko po zakończeniu kursu. Dostępne są następujące opcje:

lotniskotamz powrotemtam i z powrotem
Berlin Metropolitan Area60 EUR60 EUR120 EUR

Program pozalekcyjny w szkole językowej did deutsch-institut

Berlin

Berlin to miejsce, gdzie w sposób szczególny widoczne są przemiany polityczne końca dwudziestego wieku: miasto, które będąc przez kilkadziesiąt lat podzielone murem oddzielającym Wschód od Zachodu, próbuje dzisiaj scalić się w jedną całość. Oblicze Berlina nieustannie się zmienia. Wokół jego najważniejszych symboli ? Bramy Brandenburskiej, Reichstagu wznoszone są nowe futurystyczne budowle, przebudowywane są szpecące wschodnie dzielnice, socrealistyczne gmachy i powstają nowe tereny zielone. Berlin jako jedno z niewielu miast świata może poszczycić się wyjątkowym bogactwem parków, jezior i lasów, które zajmują prawie 1/3 jego powierzchni i są idealnym miejscem do uprawiania różnego rodzaju sportów przez cały rok. Berlin będący centrum politycznym i administracyjnym Niemiec jest również miastem oferującym szereg atrakcji dla miłośników kultury i sztuki. Znajdują się tu jedne z najlepszych w kraju teatrów i sal koncertowych, liczne zabytki architektoniczne i wspaniałe muzea, których kolekcje należą do najlepszych na świecie. Miasto gości również cały szereg festiwali, z których najsławniejszy to Berliński Festiwal Filmowy. Jak przystało na stolicę Niemiec znajdują się tu także najlepsze w kraju sklepy i sławna ze swej elegancji ulica handlowa Kurfürstendam.

zobacz wszystkie szkoły niemieckiego w Berlin »

did deutsch-institut – zdjęcia