ogólne młodzieżowe specjalistyczne egzaminacyjne
Zarezerwuj kurs »

Kursy językowe za granicą

Institut Linguistique Adenet, Montpellier

Szkoła francuskiego Institut Linguistique Adenet

Siedziba Institut Linguistique Adenet mieści się w historycznym centrum Montpellier, które od piaszczystej plaży dzieli odległość niespełna dwudziestu minut jazdy komunikacją miejską.
Główny ośrodek mieści się w pięknie odrestaurowanej osiemnastowiecznej kamienicy, która zachowując cały swój urok i klimat została przekształcona w nowoczesne centrum językowe. Szkoła jest klimatyzowana, sale lekcyjne są przestronne i dobrze wyposażone. Studenci mają do dyspozycji bibliotekę, pracownię komputerową z dostępem do Internetu, centrum nauki indywidualnej oraz salon studencki.
Instytut specjalizuje się w szerokim zakresie kursów dla dorosłych, zarówno ogólnych, egzaminacyjnych, jak i specjalistycznych dla profesjonalistów.
Zajęcia prowadzone są w małych międzynarodowych grupach przez doświadczonych i entuzjastycznych lektorów, dla których francuski jest językiem ojczystym. Stosowane przez nich metody bazują na metodzie komunikacyjnej uzupełnianej najskuteczniejszymi elementami innych metod. Dzięki niewielkim grupom lektorzy są w stanie kontrolować postępy każdego studenta i skutecznie przekazywać niezbędną wiedzę. Przed rozpoczęciem kursu przeprowadzane są testy i rozmowy z lektorem, które umożliwiają precyzyjne określenie poziomu znajomości języka.
Studenci mogą także uczestniczyć w programie pozalekcyjnym, który pozwala wzbogacić i utrwalić poznany na lekcjach materiał. Są to między innymi wycieczki (Avignon, Nîmes, Camargue), wizyty w muzeach i teatrach, wspólne wyjścia do pubów i restauracji, a także rozmaitego typu atrakcje sportowe (jeździectwo, żeglarstwo, itp.).

AkredytacjeFLE.FR, IALC, Maison de la France,
Rok założenia1998
Wielkość szkołyLiczba studentów latem: 250
Liczba studentów w zimie: 120
Narodowość studentówNiemcy, Austria, Szwajcaria: 35%, Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia: 21%, Hiszpania i Ameryka Łacińska: 12%, Europa Wschodnia: 1%,
Wyposażenie szkoły
Język personeluEnglish, French,

Kursy francuskiego w szkole Institut Linguistique Adenet

francuski ogólny [ILA-G]

Ten rodzaj kursu językowego prowadzony jest na wszystkich poziomach zaawansowania. Przed rozpoczęciem kursu określany jest poziom znajomości języka poprzez testu i rozmowę z lektorem. Na tej podstawie uczestnik kursu kwalifikowany jest do grupy o odpowiednim poziomie znajomości języka.
Celem kursu jest budowanie umiejętności… zobacz więcej »

Wielkość grupdo 8–9 osób
Wiek uczestników16+
Poziom zaawansowaniaA0–C2
Długość1–48 tygodni
Rozpoczęcie kursu
waluta
kurs (20 godz./tyg.)EUR
zobacz szczegóły kursu »szczegółowy cennik »zarezerwuj ten kurs

francuski ogólny+ogólny (indywidualny) [ILA-GO]

Kurs języka ogólnego połączony z dodatkowymi zajęciami indywidualnymi. Zajęcia prowadzone sa na wszystkich poziomach zaawansowania w małych, międzynarodowych grupach.
Celem kursu jest doskonalenie umiejętności efektywnej komunikacji w języku obcym poprzez równomierne rozwijanie wszystkich najważniejszych zdolnoci: mówienia,… zobacz więcej »

Wielkość grupdo 8–9 osób
Wiek uczestników16+
Poziom zaawansowaniaA0–C2
Długość1–48 tygodni
Rozpoczęcie kursu
waluta
kurs (20+5 godz./tyg.)EUR
zobacz szczegóły kursu »szczegółowy cennik »zarezerwuj ten kurs

francuski ogólny (indywidualny) [ILA-O]

Kurs indywidualny, którego program jest dopasowany do potrzeb i celów studenta - idealne rozwiązanie dla osób o ściśle określonych potrzebach lub posiadających ograniczony czas na naukę języka czy też pragnących w krótkim czasie w znacznym stopniu udoskonalić swój język. Dodatkową zaletą zajęć indywidualnych jest możliwość… zobacz więcej »

Wielkość grupdo 1 osób
Wiek uczestników16+
Poziom zaawansowaniaA0–C2
Długość1–48 tygodni
Rozpoczęcie kursu
waluta
kurs (20 godz./tyg.)EUR
kurs (25 godz./tyg.)EUR
kurs (30 godz./tyg.)EUR
kurs (40 godz./tyg.)EUR
zobacz szczegóły kursu »szczegółowy cennik »zarezerwuj ten kurs

Zakwaterowanie dostępne w Institut Linguistique Adenet

akademik

Dla osób ceniących sobie swobodę i niezależność proponujemy wspólne mieszkanie z innymi studentami w akademiku. Ta forma zakwaterowania daje możliwość poznania ludzi z różnych zakątków świata oraz wiele okazji do spotkań i rozmów, a tym samym doskonalenia poznawanego języka.

Opcja 1: Student Residence
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBB, HB
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły0 min.
Czas dojazdu do szkoły30 min.
Opcja 2: Actilinugua Residence
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBO, BB, HB
Łazienkanie
Internettak
Czas dojścia do szkoły0 min.
Czas dojazdu do szkoły10 min.

mieszkanie

Dla osób ceniących sobie swobodę i niezależność proponujemy wspólne mieszkanie z innymi studentami w dzielonym mieszkaniu. Ta forma zakwaterowania daje możliwość poznania ludzi z różnych zakątków świata oraz wiele okazji do spotkań i rozmów, a tym samym doskonalenia poznawanego języka. Zwykle w mieszkaniu znajduje się kilka pokoi, które mają wspólną kuchnię i łazienkę.

Opcja 1: Apartment
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBO
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły0 min.
Czas dojazdu do szkoły30 min.

rodzina

Ze względów językowych jest to najbardziej polecana przez nas forma zakwaterowania. Mieszkając w rodzinie można w praktyce doskonalić język po zajęciach oraz bliżej poznać miejscowe zwyczaje, kulturę oraz styl życia mieszkańców. Wszystkie rodziny są starannie wybierane pod kątem osobowości ich członków oraz regularnie kontrolowane tak, aby zapewnić wysoki standard zakwaterowania.

Opcja 1: Host Family
Wielkość pokoju1, 2 osobowy
WyżywienieBO, BB, HB
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły0 min.
Czas dojazdu do szkoły30 min.

Transfery

Proponujemy studentom odbiór z lotniska po przylocie na kurs oraz dowóz na lotnisko po zakończeniu kursu. Dostępne są następujące opcje:

lotniskotamz powrotemtam i z powrotem
Montpellier Mediteranee0 EUR0 EUR0 EUR

Program pozalekcyjny w szkole językowej Institut Linguistique Adenet

Montpellier

Montpellier dzięki swej wspaniałej lokalizacji w pobliżu Morza Śródziemnego i Pirenejów stanowi doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie piękno krajobrazu, aktywny wypoczynek i życie kulturalne. Można tu podziwiać zarówno surową urodę gór, malownicze winnice, jak i stada różowych flamingów pokrywające pobliskie plaże i laguny. Montpellier swoją sławę zawdzięcza jednemu z największych i najstarszych uniwersytetów europejskich ? jest to typowo studenckie miasto przyciągające swą atmosferą młodych ludzi z całej Francji. Jego unikalny charakter nadaje mu piękne historyczne centrum z uroczymi wąskimi uliczkami, eleganckimi kamienicami oraz licznymi kawiarenkami ukrytymi w cieniu drzew. Miejsce to oficjalnie nazwane zostało "Ville d`Art", gdyż często goszczą tu wędrowni muzycy i artyści, odbywają się słynne festiwale i zawsze można tu liczyć na bogactwo wydarzeń kulturalnych. Do odwiedzenia Montpellier zachęca też wyjątkowo długie śródziemnomorskie lato i... ponad 300 słonecznych dni w roku.

zobacz wszystkie szkoły francuskiego w Montpellier »

Institut Linguistique Adenet – zdjęcia